تاریخچه دانشگاه علوم قضایی

دانشکده علوم قضایی و خدمات اداری به موجب ماده 35 اصلاح پاره ای از قوانین دادگستری مصوب سال 1356 به منظور رفع نیازهای دادگستری در زمینه های حقوقی، قضایی و اداری تاسیس و با همت و تلاش شهید گرانقدر آیت الله دکتر بهشتی در سال 1361 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.

در این دانشکده بیش از 5000 دانشجو در طی دوره های مختلف جذب و فارغ التحصیل شده اند که هم اکنون اکثریت آنها در کسوت قضاء و بعضاً در مشاغل دیگر نظیر استاد دانشگاه، نماینده مجلس، وکیل دادگستری، کارشناسان ارشد سازمانهای وابسته به قوه ی قضائیه و مانند آن مشغول انجام وظیفه هستند. به این ترتیب صرف نظر از برخی مدیران قوه قضائیه بیش از نیمی از جمعیت قضات کشور فارغ التحصیل این دانشکده می باشند. علاوه براین، در دانشکده، تعداد قابل توجهی دانشجو در رشته های پلیس قضایی، خدمات اداری، ثبت، دوره های معادل علوم قضایی و دوره های کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و حقوق جزا و جرم شناسی آموزش تخصصی لازم را به پایان رسانده و در قوه قضائیه یا مراکز دیگر مشغول به کار شده اند.

 

مدیریت:

رئیس: مطابق با اساسنامه دانشکده علوم قضایی رئیس دانشکده بنا به پیشنهاد و تائید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حکم ریاست قوه قضائیه به مدت 3 سال تعیین می گردد.

ریاست کنونی دانشکده: آقای دکتر سیامک ره پیک می باشند

نام و نام خانوادگی: دکتر سیامک (حسن) ره پیک

متولد:1342

تحصیلات: دکترای تخصصی حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس سال 1374

شغل: عضو هیات علمی دانشکده علوم قضایی و خدمات اداری

رتبه علمی: استاد

تخصص اصلی: حقوق قراردادها، مسئولیت مدنی (حقوق مدنی)

تخصص فرعی: حقوق اساسی حقوق راهبردی و امنیت

 

روسای پیشین دانشکده:

1-دکتر نجفقلی حبیبی

2-آقای علی محمد مکرمی

3-دکتر حمید رضا نیکبخت فینی

4-حجت الاسلام والمسلمین آقای علی رازینی

5-دکتر حسین میر محمد صادقی

6- دکتر ابوطالب کوشا

/ 0 نظر / 26 بازدید